Fransa’da 6 havalimanında uçuşlar durduruldu! Havalimanları tahliye edildi

Reklam

Fransa’da havalimanlarına e-posta yoluyla gönderilen “bomba tehditleri” nedeniyle güvenlik çemberi oluşturularak 6 havalimanı boşaltıldı. 

Havalimanlarında bomba ihbarı yapıldıktan sonra AFP’ye konuşan bir polis kaynağı, e-posta yoluyla alınan “saldırı tehditleri” üzerine bu sabah Fransa’daki 6 havalimanının boşaltıldığını söyledi. Polis, söz konusu havalimanlarının Lille, Lyon, Nantes, Nice, Toulouse ve Beauvais olduğunu sözlerine ekledi.

Sahipsiz bagaj ihbarları yapıldı

Lille, Lyon, Nantes, Nice, Toulouse ve başkent Paris yakınlarındaki Beauvais havalimanları, ‘tehditlerin gerçek olabileceğiyle ilgili herhangi bir şüpheye yer bırakmamak için’ tahliye edildi. Havalimanlarında hiçbir uçağın kalkmadığını ve ikinci bir emre kadar uçuşların durdurulduğunu açıkladı.

Onclick Popunder

Pek çok havalimanının isimsiz tehdit aldı

Beauvais Havalimanı, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, ‘pek çok havalimanının isimsiz bir tehdit aldığını’ doğrularken, Lille Havalimanı, X hesabından yaptığı açıklamada, “Lille Havalimanı bomba ihbarı üzerine boşaltılıyor. Güvenlik hizmet güçleri olay yerinde” ifadelerini kullandı.

Güvenlik çemberi oluşturuldu

Nice havalimanının iletişim departmanı konuya ilişkin açıklama yaptı. “Havalimanımızda sadece şüpheli bomba uyarısı yapıldı. Güvenlik prosedürü gereği güvenlik çemberi oluşturuldu. Şuan itibariyle her şey normale döndü” açıklaması yapıldı

Paris’teki 3 havaalanında alarm yok

Paris Charles de Gaulle, Paris Orly ve Paris Le Bourget havalimanlarını yöneten ADP grubu, Paris’teki havalimanlarında herhangi bir bomba tehdidi olmadığını açıkladı.

 

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz