Fransa’da araç kuyrukları uzuyor! Sürücüler yakıt almak için saatlerce beklemek zorunda kalıyor

Reklam

Fransa’da TotalEnergies çalışanlarının greve gitmesiyle birlikte sürücüler istasyonlarda akaryakıt bulamadığını akaryakıt olan yerlerde ise saatlerce beklediklerini söylüyor.

Fransa’da devlet tarafından halihazırda sunulan 30 centlik indirime ek olarak, TotalEnergies yakıtlarına litre başına 20 centlik bir indirim uygulamaya devam ediyor. Ancak akaryakıt istasyonlarındaki grevlerin devam etmesi sürücülere zor anlar yaşatıyor.

“Hizmet dışı” yazıyor

Toulouse istasyonunun önünde, Europe 1 mikrofonuna konuşan sürücü Bernard “Önceden, çok pahalı olduğu için Total’i istemiyorduk. Şimdi en ucuzları onlar, bu yüzden herkes Total istasyonları arıyor. Fiyat levhaları kapalı, yakıt tabancalarında “Hizmet Dışı” yazıyor.

Üç gündür sokakta araç kuyrukların sonu gözükmüyor

Başka bir sürücü “Üç gündür sokakta araç kuyrukların sonu gözükmüyor. Buradan beş dakika sonra Balma’da bir tane daha var, yine aynı. Dün yakıt yoktu. Yeniden yükselmeye başlayan fiyatlara bakılırsa, buna değer” açıklaması yaptı.

“Akaryakıt alamazsam işe gidemem”

İşe gitmek için aracını kullanmak zorunda olduğunu söyleyen Julien, “Daha fazla ödemem gerekse bile, hızlı bir şekilde açık bir istasyon bulmam gerekecek. Yoksa bugün işe gidemem” ifadelerini kullandı.

 

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz