Fransa’da araba yardımında yeni dönem: 7 bin Euro’ya kadar yardım yapılacak

Reklam

Fransa’da elektrikli araba yardımında miktar 7 bin Euro’ya yükseltildi. Ayrıca dizel aracını değiştirmek isteyen emekli çiftlere de 5 bin Euro’ya kadar yardım yapılacak. 

Fransa’da devlet, elektrikli ve hibrit araçların satışını artırmak için yaptığı teşvike zam yaptı. 30 Mayıs’ta resmi gazetede yayınlanan genelgeye göre 1 Haziran’dan itibaren elektrikli araç alanlara devlet 7 bin Euro yardım yapacak. 45 bin Euro’dan fazla fiyatı olan araçlar için ise bu yardım 3 bin Euro olarak gerçekleştirilecek. Ayrıca daha önceden olduğu gibi yardım miktarının aracın fiyatının yüzde 27’sini geçmeyecek.

Öte yandan benzin-hibrit araça alanlara da yine 2 bin Euroluk yardım ödenecek.

Emekli çiftlere 5 bin Euro

Fransa’da dizel aracını değiştirmek isteyen emekliler için de araç yardımı yeniden düzenlendi. Yeni düzenleme ile 2011’den yaşlı dizel araçlarını değiştirenler ile 2006’da büyük benzinli aracını yenilemek isteyen emekliler yardımdan faydalanabilecek. Yardımdan faydalanmak için ise yıllık gelirin 18 bin Euro’dan az olması gerekiyor. Yıllık geliri belirlenen miktardan az olan emeklilere 5 bin Euro’ya kadar araç değiştirmede yardım yapılacak.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

B
Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz