Türkiye’de yurt dışından gelenlere 14 gün karantina ihtimali!

Reklam

Avrupa’da yaşayan gurbetçiler, Türkiye’nin aldığı korona salgını önlemleri kapsamında tatillerinin 14 gününü, evlerinde karantinada geçireceği iddia edildi.

Koronavirüs önlemleri kapsamında yurt dışından Türkiye’ye gelen Türk vatandaşlarının 14 gün boyunca evlerinde karantina altına alınması ihtimali, gurbetçileri üzdü.

Seyahat yasaklarının kaldırılmasının ardından Türkiye’ye gitmeyi planlayan gurbetçiler, 14 günlük karantina kararının kaldırılmasını talep ediyor.

“Karantina olursa Türkiye’ye gitmemiz anlamsız “

Seyahat yasağının kaldırılmasının ardından Türkiye’ye gitmeyi planladığını anlatan Emrullah Akın, “Biz 4 haftalığına kara yoluyla izne gideceğiz. Bir haftasını yollarda geçireceğiz. İki haftasını da Türkiye’de evimizde karantina altında geçireceğiz. Eğer karantina uygulaması kalkmazsa bizim Türkiye’ye gitmemizin bir anlamı kalmıyor.” diyerek izinlerinin büyük bir kısmında tatil yapamayacaklarını ifade etti.

“Yabancıya da olacaksa kimse ülkemize gelmez”

Türkiye’yi tercih edecek yabancı turistlere otellerinde 14 gün karantina uygulanıp uygulanmayacağını soran Ahmet Çelik ise, “Eğer yabancı turistlere 14 günlük otel karantina uygulaması yapılacaksa kimse ülkemize gelmez. Karantina turistlere uygulanmayacaksa gurbetçilere uygulanması çifte standart olur. Bu uygulama da bizi yaralar. Bizi koronavirüs taşıyıcısı gibi görmeleri bizi üzer.” ifadelerini kullandı.

Hurriyet

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz