Fransa’da araç sigortalarında yeni dönem!

Reklam

Fransa’da aracın sigorta durumunu gösteren yeşil poliçenin yakın zamanda aracın camına yapıştırılması zorunluluğu kaldırılıyor.

Fransa’da 75 yıldan beri arabaların camına yapıştırılması zorunlu olan, aracın sigorta durumunu gösteren yeşil kağıt, yakın zamanda kaldırılıyor. Konu ile ilgili görüşmelerin, sigorta şirketlerinin talebi sonrası Ulaştırma, İçişleri ve Ekonomi Bakanları arasında devam ettiği kaydedildi.

France Assureurs Genel Direktörü, Franck Le Vallois artık araç önünde sigorta durumunu gösteren bir kağıda ihtiyaç olmadığını açıkladı. Le Vallois, “Zamanında bu, sigortasızlıkla mücadele etmek için haklı olarak yürürlüğ konulmuştu. Ancak bugün, Fransız halkının hayatını kolaylaştıracak ve dolandırıcılıkla mücadeleyi iyileştirecek tüm teknik araçlara sahibiz. Önerimizin başarılı olacağından umutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Türkçe destek sunan sigorta şirketi: Poliçeyi cama yapıştırmaya gerek kalmayacak

Konuyla ilgili Artı33’e açıklamalarda bulunan Fransa’nın en büyük sigorta şirketlerinin pilot iştirak kuruluşu olan ve sunduğu Türkçe hizmet ile ön plana çıkan Assupass Sigorta Şirketi‘nin sahibi Fatih Demiray, artık yeşil poliçenin araç önüne yapıştırılmasına yakın zamanda gerek kalmayacağını ifade etti. Bu yönde yapılan başvuruya hükümetin de olumlu yanıt vereceğini beklediklerini söyledi.

Plakadan sigorta durumu tespit ediliyor

Fransa’da her yıl yenilenmesi gereken bu sigorta poliçesi, polisin bir aracın uygun şekilde sigortalı olup olmadığını kontrol etmesine olanak tanıyor. Ancak 2019 yılından itibaren jandarma ve polis memurları, doğrudan araç plakasını tarayarak, sigortayı doğrudan Sigortalı Araçlar Dosyasında (FAV) kontrol edebiliyorlar. Tüm sigortalı araçlar bu dosyada listeleniyor.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz