Fransa’da emekliler televizyonda isyan etti: Artık geçinemiyorum, ölmek istiyorum!

Reklam

Fransa’da emeklilik yaşı ile ilgili tartışmalar sürerken, Fransız medyasına konuşan emekliler, büyük ekonomik sıkıntılar çektiklerini vurgu yaptılar.

Fransız RMC kanalına konuşan Chantal isimli 70 yaşında bir emekli de yaşadığı zor durumu gözyaşlarıyla anlattı.

Normalde 1200 Euro emekli maaşı alması gerektiğini söyleyen yaşlı kadın, ancak hastalığı dolayısıyla erken emekli olduğu için ancak 800 Euro emekli maaşı alabildiğini ifade etti.

Ölmek istiyorum

Yaşlı kadın, “800€ emekli aylığım var. Kira, elektrik, su, gaz… faturaları ödedikten sonra elimde bir şey kalmıyor. Evden çıkamıyorum. Sadece ayda bir kez mutfak alışverişi için çıkıyorum. Bu gidişle sokağa düşeceğim, ölmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/RMCInfo/status/1522467411584294912

Ayda sadece 50 Euro hracayabildiği aylık alışverişi için evden çıktığını ifade etti. Kredisini de ödeyemediği için evini de sattığını söyleyen talihsiz kadın, “Macron bizimle ilgili hiçbirşey bilmiyor. Macron’un az gelire sahip emekliler için hiçbirşey yapmıyor.”diye konuştu.

Gündem 1 kez yemek yiyebiliyorum

71 yaşındaki Michael isimli emekli de ayda 850 Euro emekli maaşı aldığını ifade etti. Günde sadece bir kez yemek yiyebildiğini söyleyen Michael, « Marketlerde en ucuz ürünleri seçiyorum. Bisküvi ile açlığımı gideriyorum. Yandaki fırının çöpe attığı ekmekleri topluyorum.” diye konuştu.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz