Fransa’da aşı karşıtları iktidar milletvekilini evinin önünde taş ve yosun yağmuruna tutuldu

Reklam

Cumhurbaşkanı Macron’un partisi Cumhuriyet Yürüyüş’ün üyesi olan Stephane Claireaux evinin önünde göstericilerle konuşmak isterken göstericiler tarafından üzerine yosun atıldı.

Fransa’nın Atlas Okyanusu’nun kuzey batısındaki deniz aşırı toprağı St. Pierre ve Miquelon’da bir iktidar partisi milletvekili, aşısız kişilerin kamusal mekanlara girişinin engellenmesi planlarını protesto eden yüzlerce kişi tarafından evinin önünde taş, yosun ve çöp yağmuruna tutuldu.

Macron saldırıyı kınadı

Macron saldırıyı kınadı ve bunun kabul edilemez olduğunu belirtti. Fransa’da bir süredir, birçok kamusal mekana giriş için aşı kartı ya da negatif koronavirüs testi isteniyor. Hükümet bu uygulamayı birkaç gün içinde St. Pierre ve Miquelon’da da yürürlüğe koymayı planlıyor.

Onclick Popunder

Evinin önünde saldırıya uğradı

Fransa’daki yerel medya dün 500 kişinin protesto için bir eylem yaptığını, göstericilerin daha sonra Claireaux’nun evinin önüne geldiğini yazdı. Claireaux’nun göstericilerle konuşmak için dışarı çıktığı sırada saldırıya uğradığı belirtiliyor.

Stephane Claireaux, franceinfo haber sitesine yaptığı açıklamada ”Konuşmak için göstericileri bekliyordum. Bir arabayla getirdikleri yosunları yüzüme atmaya başladılar. Taşlanma gibiydi” dedi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz