Fransa’da aşırı sağ iktidara yürüyor: “Mültecilerin tamamını evlerine göndereceğiz”

Reklam

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde Le Pen’in partisi birinci parti olarak çıktı. Sonuçların açıklanmasından sonra göçmen karşıtı açıklama yapan Le Pen, ülkedeki bütün mültecileri göndereceklerini söyledi.

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde Fransa, çarpıcı sonuçlara sahne oldu. İpi eline alan Le Pen, göçmen karşıtı mesajlar verdi. Marine Le Pen liderliğindeki aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi (RN), yüzde 31,50 oy oranına ulaştı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Rönesans partisi ise yüzde 15,2 oranında kalarak ikinci oldu.

Onclick Popunder

“Mültecileri göndereceğiz”

Bu sonuç, Macron’un parlamentoyu feshederek erken genel seçim kararı almasına yol açtı. Sonuçları değerlendiren Le Pen, hiç kimseyi ayırt etmeden mültecilerin tamamını evlerine göndereceklerinin sözünü verdi.

“Göreve hazırız”

“Fransız halkının gücüne hazırız, bize güvenin.” diyen Le Pen, partisinin Fransa’yı en iyi şekilde temsil ettiğini savundu. Le Pen, parti olarak göç, yaşam maliyeti, güvensizlik duygusu gibi Fransız halkının günlük sorunlarını ele almayı başardıklarının altını çizerken, “Halk oy verdiğinde yine halk kazanır.” dedi.

Marine Le Pen’e göre, oluşan söz konusu tablo, Fransa’da Ulusal Birlik hareketini “büyük bir alternatif siyasi güç olarak” konumlandırıyor.

“Artık her yerdeyiz”

Öte yandan RN Senatörü Aymeric Durox, “Artık bizi durdurmak çok zor olacak. Artık her yerdeyiz.” ifadesini kullandı. “Artık bizim için imkansız olan hiçbir kale yok.” diye konuşan Durox, “Hayatın her alanından, her meslekten seçmenlerimiz var.” vurgusu yaptı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz