Fransa’da asker selamı veren Türk çocuğunun kupasını elinden aldılar

Reklam

Fransa’da okulun düzenlediği koşu yarışmasına girip birinci olan Türk gencinin kupası, asker selamı verdiği için geri alındı.

Fransa’da Dijon şehrinin güneyindeki Saint-Usage’da meydana gelen olayda, ortaokulda düzenlenen koşu yarışmasını birincilikle bitiren Türk öğrenci Eren Ertuğrul’un kupası, verdiği asker selamı nedeniyle geri alındı.

Birincilikle bitirip asker selamı verdi

Artı33’ün edindiği bilgiye göre Kırşehirli gurbetçi ailenin orta okul son sınıfa giden 14 yaşındaki oğulları Eren, okulun düzenlediği koşu yarışmasını birincilike bitirdi. Daha sonra ise kupa töreninde Türkiye’de şehit düşen askerlere saygı göstermek için asker selamı verdi. Bunun üzerine okulun müdiresinin Eren’in yanına gelerek, asker selamının Fransızlar yönelik bir provakasyon olduğunu iddia edip kupayı geri aldığı öğrenildi.

Türk gencinin kupası, asker selamı verdiği için geri alındı.

Sizden utanıyoruz!

Sosyal medyada yapılan yorumlarda da tüm arkadaşlarının önünde Eren’in utandırılarak kupasının elinden alındığına dikkat çekildi. Bunu yapan ortaokul için “sizden utanıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Fransa’da hafta başında oynanan Fransa-Türkiye maçında Türk futbolcuların Kaan Ayhan’ın attığı gol sonrası verdiği asker selamı da bazı kişileri rahatsız etmiş, UEFA soruşturma başlattığını duyurmuştu.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz