Fransa’da ev sahibi ve kiracılara ödenen 12 bin Euro’luk yardım devam ediyor

Reklam

Fransa’da maddi geliri yetersiz ev sahipleri ile kiracılar evleri için düşündükleri değişikliklerde birçok yardımdan faydalanabiliyor. Ev sahipleri, ‘Daha iyi yaşa’ programı çerçevesinde evlerini yenilemek için maddi yardım imkanına sahip. Artı33 ev sahibi ve kiracıların hangi yardımlardan faydalanabildiklerini araştırdı.

Fransa’da maddi geliri yetersiz aileler birçok yardımdan faydalanabiliyor. Bu yardımlardan birtanesi ise ‘daha iyi yaşa'(Habiter Mieu) programı çerçevesinde ev sahiplerine yapılan yardım.

Lojman Bakanlığı’na bağlı Ulusal Habitat Ajansı tarafından gerçekleştirilen proje ile evlerine ısı yalıtım sistemi ya da yeni ısıtma düzeni yaptırmak isteyen aileler yüzde 50’ye kadar yardım alabiliyor. Yardım tutarı 12 bin Euro’ya kadar çıkabiliyor. Proje kapsamında, Yardımdan 2016’da 40 bin aile faydalandı. 2017 ve 2018’de ise bu rakam daha da artarak 50 bini geçti.

Proje kapsamında yardım tutarı 12 bin Euro’ya kadar çıkabiliyor.

Derneklerden Yardım

Ayrıca Ulusal Soliha(Yaşam alanı için Dayanışma) Federasyonu altında faliyet gösteren dernekler, uygunsuz koşullarda oturan ailelere yardımda bulunabiliyor. Yine oturduğunuz bölge yönetimi ve CAF’ın da uygunsuz koşullarda oturanlara evlerini yenilemeleri için yardımları mevcut.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz