Fransa’da Başbakan açıkladı: Zor durumdaki işçilere 900 Euro gelir garantisi!

Reklam

Fransa’da bugün basın toplantısı düzenleyen Başbakan Jean Castex, zor durumdaki işçi, sezonluk işçi ve taşeron işçilere (intérimaires) Kasım ve Şubat ayarı araısnda 900 Euro aylık gelir garantisi sağlanacağını açıkladı.

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un açıkladığı, karantina önlemlerinin gevşetilmesi ile ilgili sürecin nasıl olacağına Başbakan Jean Castex açıklık getirdi. Bugün basın toplantısı düzenleyen Başbakan, alınan önlemlerin işe yaraması durumunda 15 Aralık’tan itibaren karantina yasaklarının kaldırılacağını söyledi. Başbakan, bu tarihten itibaren bölgeler arasında seyahatlare izin verileceğini, yurt dışına çıkışların da mümkün olacağını açıkladı.

900 Euro gelir garantisi

Zor durumdakilere yönelik yapılacak ekonomik yardımlara da açıklık getiren Başbakan, 2019’da senenin yüzde 60’ında çalışmış zor durumdaki işçiler, sezonluk işçiler, taşeron çalışanların da kasım ile şubat ayları arasında aylık gelirlerinin minumum 900 Euro olmasının sağlanacağını açıkladı.

30 kişiye kadar camilerde ibadet yapılabilecek

Öte yandan Başbakan Castex, 28 Kasım’dan itibaren 30 kişiye kadar ibadethanelerde ibadet yapılabileceğini de açıkladı. Bu sayının ilerleyen dönemde salgının seyrine göre artırılabileceği açıkladı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz