Fransa’da bir şehir hayatını kaybeden Konyalı Türk gencine ağlıyor

Reklam

Fransa’da başkent Paris’in güneyindeki Montargis’de futbol maçı sırasında kalp kırizi geçiren Türk genci Ali Leylek hayatını kaybetti. Gurbetçi gencin vefatı, Montargis’de büyük üzüntüye neden oldu.

Fransa’da pazar günü yapılan bir futbol maçı sırasında ani bir kalp krizi geçiren, Montargis kentinin sevilen simalarından Ali Leylek, hayatını kaybetti.

Montargis Boks Kulübü’nün kurucusu, kentin sevilen manavı, belediye encümeni ve kurduğu dernekler aracılığıla şehirde birçok etkinliğin öncülüğünü yapan genç sporcunun ani ölümü tüm şehiri yasa boğdu.

1998 yılında amatör Tayland Boksu dalında Fransa ikinciliğini kazanan, Montargis kentinde boks kulübü kuran, kurduğu boks okulunda yüzlerce genç sporcuyu yetiştiren, Belediye Meclisi’nde encümen ve kentin en gözde manav dükkanını işleten Ali Leylek’in ani ölümü tüm kenti yasa boğdu

Belediye Başkanı açıklama yayınladı

Türk kökenli spor insanı Ali Leylek’in acı kaybından dolayı üzüntülerini dile getiren Montargis Belediye Başkanı Benoit Digeon, “Ali cömert ve sessizdi. Büyük bir sporcuydu, boks yaptı, bisiklete bindi, yarışlara katıldı, havacılık sporları yaptı. Hiç durmadı ve bölgemizdeki spor etkinliklerinin organizasyonunda etkili bir şekilde dahil oldu.” ifadelerini kullandı.

Konyalı gurbetçi Ali Leylek’in cenazesi, Montargis Ulu Camisi’nde kilinan cenaze namazından sonra defnedilmek üzere memleketine uğurlandı.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz