Fransa’da gençlere tatil yardımı! 300 Euro verilecek

Reklam

Fransa’da gençlere tatil yardımı müjdesi geldi. 18-25 yaş aralığındaki gençlere 300 Euro tatil yardımı yapılacak.

Fransa’da bu yıl da Ulusal Tatil Yardımı (ANCV), ajansı tarafından 18-25 yaş aralığındaki gençlere 300 Euro yardım yapılacak. Y

ardımın amacının yardıma gidemeyen kesim arasında üst sıralarda yer alan bu genç gurubun tatile gidebilmelerine telvik etmek olduğu aktarıldı.

Onclick Popunder

Fransa’da gençlere tatil yardımı! Kimler faydalanabilecek?

Yardımdan yararlanmak için ise bazı koşulları yerine getirmek gerekiyor.

Buna göre 18-25 yaş aralığında burslu üniversite öğrencisi olma şartı ilk sırada yer alıyor.

Gencin referans vergi gelirinin de yıllık 17 bin 280 Euro’yu geçmemesi şartı aranıyor.

Dar gelirlilere tatil yardımı

Öte yandan Fransa’da dar gelirli ailerere de tatil yardımı yapılıyor.

Fransa’da aile yardım fonu CAF her yıl olduğu gibi bu yıl da maddi geliri yetersiz ailelere tatil yardımı yapacak. Yıl boyu geçerli tatil yardımı 1 seferde kullanılabiliyor.

Ailelerin çocuklarıyla Fransa içerisinde beraber gidecekleri tatile maddi yardımda bulunacak olan CAF’ın Vacaf-AVF bölümünden, ev yardımı alan aileler faydalanabilecek. Oturduğunuz bölgeye göre değişik bir destek bütçesi sağlayacak olan Vacaf-AVF, tatil yardımları için aldığınız ev yardımının %25 ile %80’lik bir miktarıyla sizlere destek olacak.

CAF’ın belirlediği ‘Quotient familial’ miktarı 0-525 Euroarası olan alan ailelerin Vacaf-AVF’nin %60’lık bölümünden faydalanarak en çok 360 veya 840 Euro yardım alacak.

‘Quotient familial’ miktarı 526-630 Euro arası olan ailelerin Vacaf-AVF’nin %40’lık bölümünden faydalanarak en çok 240 veya 700 Euro yardım tutarı alabilecek.

‘Quotient familial’ tutarı 631-800 Euro yardım alan ailelerin Vacaf-AVF’nin %25’lik bölümünden faydalanarak en çok 150 Euro, yardım alabilecekler. Belirtilen bu miktarlar kaldığınız bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz