Fransa’da bisiklet yolu 80 bin kilometreye çıkarılacak! Teşvik için 4 bin Euro verilecek

Reklam

Fransa hükümeti 2027 yılına kadar ülkedeki bisiklet yollarını 80 bin kilometreye çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca elektrikli bisiklet almak isteyenlere 4 bin euro’ya kadar hibe vereceğini açıkladı.

Fransız hükümeti, bisiklet kullanımını teşvik etmek için 2027 yılına kadar 2 milyar Euroluk yatırım planlıyor. Araç kullanımının da azaltılması amaçlanan yatırım sayesinde, hali hazırda 50 bin kilometre olan bisiklet yolunun 80 bin kilometreye çıkarılması hedefleniyor.

2 milyar Euro’luk yatırım yapılacak

The Times’ın haberine göre, Fransa’da yaşayan düşük gelirli insanların e-bisikletli ulaşıma geçişlerini finansal olarak da desteklemeye başladı. Fransa hükümeti elektrikli bisiklet almak isteyenlere 4 bin Euro’ya kadar hibe vereceğini açıkladı.

Onclick Popunder

250 milyon Euro yatırım yapılacağı açıklandı

Hükümetin hedefi, 2024 yılına kadar ülke nüfusunun yüzde 9’unun günlük ulaşım için bisiklet kullanmasını teşvik etmek. Ayrıca Paris’in tamamen bisiklete binilebilir bir hale getirmek için 250 milyon Euro yatırım yapılacağı açıklandı. Teşvik ve yatırımların sadece son kullanıcı özelinde olmayacağı belirtildi.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz