Fransa’da bu bölgelerde yaşayanlar dikkat! Korona alarmı verildi

Reklam

Fransa’da kırmızı alarm verilen ve virüsün sokakta aktif olarak dolaştığı 42 bölgede hangi kararlar alınabilecek? İşte detaylar.

Fransa’da koronavirüs salgını son haftalarda etkisini artırırken 42 bölgede kırmızı alarm verildi. Başbakan Jean Castex, 42 bölgede kırmızı alarm verildiğini duyurdu. Bu bölgelerde virüsün sokata aktif bir şekilde yer aldığına dikkat çekildi.

Kırmızı alarmın verildiği bölgeler ise şu şekilde:

Paris, Seine-et-Marne, Yvelines, Essonne, Hauts-de-Seine, Seine-Saint-Denis, Val-de-Marne, Val-d’Oise, Loiret, Côte d’Or, Seine-Maritime, Nord, Pas-de-Calais, Bas-Rhin, Sarthe, Maine-et-Loire, Loire-Atlantique, Îlle-et-Vilaine, Gironde, Pyrénées-Atlantiques,Hérault, Haute-Garonne, Gard, Tarn-et-Garonne, Pyrénées-Orientales, Aude, Rhône, Ain, Puy-de-Dôme, Loire, Isère, Alpes-Maritimes, Bouches-du-Rhône, Var, Vaucluse, Corse-du-Sud, Haute-Corse, Guadeloupe, Martinique, La Réunion, Guyane ve Mayotte.

Fransa’da koronavirüs salgını son haftalarda etkisini artırırken 42 bölgede kırmızı alarm verildi.

Hangi tedbirler alınacak?

Kırmızı alarm verilen bölgelerde hangi tedbirlerin alınabileceği de netleşti. Buna göre bu bölgelerde valiler toplantıları yasaklayabilecek. Aciliyet gerektirmeyen resmi kurumlar kapatılabilecek. Seyahat kısıtlaması getirilebilecek. Öte yandan bu bölgelerde Başbakan da yeniden karantina kararı alabilecek. Öte yandan bu bölgelerde Sağlık Kurulları’nın da kuralların daha da sıklaştırılması kararı verebilecekleri kaydedildi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz