Fransa’da bu gece aracınıza dikkat edin! Yüzlerce araç kundaklanabilir

Reklam

Fransa’da her yıl başında bazı mahallelerde araçların kundaklanması geleneksek hale getirildi. Polis bu gece bu tarz eylemleri önlemek için güvenlik önlemlerini artırdı. Ayrıca ülkede haftalardır devam eden grev ve gösteriler nedeniyle bilançonun ağırlaşabileceği kaydediliyor.

Fransa’da her yıl başında meydana gelen araç yakma olaylarının bu yıl meydana gelen sarı yeleklilerin gösterileri ve grevler nedeniyle artmasından endişe ediliyor. Bu tarz eylemleri önlemek için polis ise hassas bölgelerde güvenlik önlemlerini artırdı.

100 binden fazla polis ve asker görev yapacak

Bu gece ülke genelinde 100 binden fazla polis ve asker ülke çapında güvenliği sağlamak için görev başında olacak. Araçlar ile çöp kutuların yakılmasını önlemek için polisin yoğun şekilde çalıştığını kaydetti. Belediyelerin de yanmaya müsait maddeler olabileceği gerekçesiyle çöp kutuların boşalttıkları aktarıldı.

Aulnay-sous-Bois’da kadınlar bu yıl da nöbetde

Ayrıca Paris’in kuzey banliyösü Aulnay-sous-Bois’da da kadınlar yılbaşı gecesi araç yangınlarının önüne geçmek için nöbet tutma kararı aldı. Bu gece mahallede sırayla devriye atacak kadınlar amaçlarının ise taşkınlıkları önlemek olduğunu aktardı.

Geçtiğimiz yıl başında Fransa genelinde ateşe verilen araç sayısının 945 olduğu açıklanmıştı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz