Fransa’da bu haberi okumadan bu hafta sonu sakın dışarı çıkmayın!

Reklam

Fransa’da tatile yeni çıkacak olanlar ve tatillerini tamamlayıp dönüşe geçenler bu hafta otoyollarda büyük yoğunluk yaşanmasına neden olacak. Artı33 olarak bu hafta sonu Fransa genelinde otoyollar nasıl olacak sizler için araştırdık.

Fransa’da bu hafta sonu tatile yeni çıkmayı düşünenlere tatilini tamamlayıp dönenlerin de eklenmesi bekleniyor. Her iki kesimin de bu hafta sonu yola çıkacak olması ise ülke genelinde yoğun trafiğin yaşanmasına neden olacak.

Artı33’e konuşan Ulusal Trafik Bilgi Merkezi yetkilileri ise özellikle Ille de France bölgesinden çıkışlarda bu hafta sonu büyük yoğunluk yaşanacağını açıkladı.

Onclick Popunder

Ülke genelinde ise cumartesi günü tatil bölgelerine gidişler ile dönüşler için kırmızı alarm verildiği, belirtildi. Bugünden itibaren özelikle Paris’in güney çevre yolunda ( le périphérique au sud)  47 kilometrelik bir trafik oluştuğuna dikkat çekildi.

Paris’ten Lyon ve Bordeaux’ya, Strasboug’tan da Lyon’a gidecekler aman dikkat

Ulusal Trafik Bilgi Merkezi yetkilileri, Paris’ten Lyon ve Bordeaux’ya gidecek olanlara ise cumartesi günü yola çıkmamaları noktasında uyarılarda bulundu. Paris’ten Lille yönüne seyahat edeceklerin ise cumartesi 12 ila 19 arasında yola çıkmaktan kaçınmaları çağrısında bulunuldu. Yine Strasbourg ve çevresinden Lyon yönüne hareket edeceklerin de cumartesi gününü tercih etmemeleri gerektiği belirtildi.

Tatilde olupta dönmeyi düşünenlerin ise  cumartesi günü A9 otobanı ve A7 Lyon yönünde büyük tıkanmalarla karşı karşıya kalabilecekleri aktarıldı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz