Fransa’da bu marka aracınız varsa dikkat! Araçları çalıp Afrika’ya satıyorlar

Reklam

Fransa’nın başkenti Paris’te çaldıkları araçları Afrika ülkelerine satan çete çökertildi. Çalınıp satılan araçların özellikle Afrika’da çok rağbet gören Peugeot marka araçlar oldukları tespit edildi.

Fransa’da 2021 ve Nisan 2022 tarihleri arasında, başta Paris bölgesi ve Fransa’nın çeşitli şehirlerinden olmak üzere yaklaşık 200 araç çalınan araçlar çete tarafından Afrika ülkelerine satıldı.

2 yıl boyunca izleri sürüldü

Soruşturma 2021 yılında Gambiya’da çalıntı arabalardan oluşan bir konteynerin bulunmasıyla başladı.  Organize Suçlarla Mücadele Merkez Ofisi (OCLCO) 2 yıl boyunca hırsızların izini sürdü. Cuma günü Paris’te 7 kişi, çalıntı araçlarla ilgili geniş çaplı bir uluslararası kaçakçılık operasyonuyla bağlantılı olarak yakalandı.

Onclick Popunder

Peugeot marka araçlar en çok çalındı

Araçlar sokaklardan ya da özellikle Paris bölgesindeki otoparklardan çalınıyor ve takip cihazının etkisiz hale getirilip getirilmediğinin kontrol edilmesi için birkaç gün bekletiliyor. Daha sonra araçlar Antwerp (Belçika) ya da Le Havre (Seine Maritime) limanına götürülüyor ve Gambiya ya da Senegal’e giden konteynırlara yükleniyordu.

Milyonlarca Euroluk vurgun

Araçlar daha öncesinden Afrika’daki müşteriler tarafından sipariş ediliyor. Fransa’daki çetede müşterilerin isteğine göre araçları çalıyor. En çok çalınan araçlar, Afrika’da çok popüler olan Peugeot marka araçlar özelliklede Peugeot 3008’ler olduğu tespit edildi. Araba hırsızlarının 200 araçtan milyonlarca Euro vurgun yaptıkları söylendi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz