Fransa’da CAF bir kereye mahsus zor durumdaki ailelere ek yardım yapacak

Reklam

Fransa’da Aile Yardım Fonu CAF, yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle bir kereye mahsus zor durumdaki ailelere yardımda bulunacak.

Yapılan açıklamada yaşanan sağlık krizinden dolayı birçok ailenin mağduriyetler yaşadığına dikkat çekildi. Bu süreçte ailelerin zor durumda kalmaması için nisan ayında bir kereye mahsus zor durumdaki ailelere yardımda bulunacağı duyuruldu. Bunun bir kerelik bir ödeme olacağına dikkat çekilirken, CAF’dan yararlanan tüm ailelere de bu yardımın yapılmayacağı, zor durumdaki ailelere yönelik bir ödenek olcağına dikkat çekildi.

Öte yandan her şehirde de hem yardım tutarının hem de yardımın yapılacağı kriterlerin değişebileceği aktarıldı.

Caf Loir-et-Cher’den açıklama yapıldı.

En az 1 çocuk sahibi ailelere yapılacak

Konu ile ilgili bazı CAF şubelerinde bilgi verilirken bazılarında ise henüz resmi bir açıklama yer almadı. Caf Loir-et-Cher’den yapılan duyuruda en az 1 çocuk sahibi ve “quotient familial”i 700 Euro ya da altında olup mali kriz yaşayanlara yardım yapılacağı bildirildi. Yardım miktarı ile ilgili ise bilgi verilmedi.

Yardımdan faydalanmak isteyen maddi sıkıntı yaşayan vatandaşların da bölgelerindeki asistan sosyal ile irtibata geçmeleri istendi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz