Fransa’da CAF dolandırıcılara savaş açtı! Cezalar can yakacak

Reklam

Fransa’da CAF yanlış bilgi verip haksız yardım alanlara yönelik mücadeleyi genişletiyor. Gelecek yıl bu yönde çalışacak yeni bir ekip kuruluyor.

Fransa’da Aile Yardım Fonu (CAF) dolandırıcılara yönelik savaş açtı. Sadece geçen yıl dolandırıcılara kaptırılan paranın 2,3 milyar Euro olduğu kaydedilirken bu oranının en aza indirilmesi için çalışma başlatıldı. Konu ile ilgili sosyal yardımlarda sahtecilikle mücadele başlığı ile hazırlanan rapor da mecliste komisyona sunulurken, tasarının kısa süre içerisinde meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

2021’de kontroller artırılacak

Atılacak adımlarla ilgili bilgi veren Ulusal Sosyal Yardım Kasası Müdürü Vincent Mazauric, dolandırıcılarla mücadele için yeni bir ekip kurulacağını açıkladı. Halen CAF’da görevli ekip içerisinden seçilecek bu kişilerin 2021’de göreve başlaması bekleniyor. Ayrıca Ocak ayından itibaren CAF’dan yardım alanların tüm kurumlara verdiği bilgilerin de kontrol edileceği bu işlemi CAF’ın kendisi yapacağı aktarıldı.

49 bin kişiye suç üstü

Fransa’da geçen yıl 49 bin kişinin CAF’ı yanıltarak haksız kazanç elde ettiği için ceza aldığı kaydedildi. Bu kişilerden toıplam tahsil edilen ücretin de 324 milyon Euro olduğu belirtildi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz