Fransa’da sahte isimle 36 banka hesabı açıp CAF’tan 120 bin Euro yardım aldı

0
2917
reklam

Fransa’da açtığı sahte hesaplarla CAF’ı 120 bin Euro dolandıran bir kişi, 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hakim karşısına çıkan şahıs mahkemeyi de dolandırmaya kalkıştı.

Fransa’nın Lorrain’e bölgesinde bulunan Metz’de İspanyol asıllı bir kişi, Aile Yardın Fonu CAF’ı 120 bin Euro dolandırdı. Fransa genelinde 7 sahte isimle 36 banka hesabı açan şahıs, böylece her yardım için farklı hesabı kullanarak uzun süre yakalanmamayı başardı. 2010 ile 2013 yılları arasında RSA ve engelli yardımı da dahil sahte kimliklerle CAF’ın ödediği birçok yardımdan yararlanmayı başaran şüpheli şahıs, CAF’ı 3 yıl içerisinde tam 120 bin Euro dolandırdı.

Yakayı ele veren dolandırıcı, çıkarıldığı mahkemeyi de dolandırmaya kalkıştı. Şüpheli şahıs, mahkemede, İsviçre’de ameliyat olması gereken engelli çocuğuna gerekli parayı elde edebilmek için böyle bir yola başvurduğunu söyledi. Ancak yapılan araştırmada sanığın İsviçre’de bahsettiği gibi bir engelli çocuğun olmadığı anlaşıldı.

Hakim ağzını açık bırakan olaylar!

Ayrıca İspanyol şahsın, mahkemeye sunduğu kimlik kartı üzerinde yapılan araştırma da aslında böyle bir kişinin olmadığını ortaya koydu. Adamın kimlik kartı üzerindeki numaranın İspanya’da bir kadının kimlik kartına ait olduğu ve bu numaranın kopyalanarak sahte kimlik kartı üretildiği belirlendi.

Şahıs’ın gerçek kimliğini tespit edemeyen mahkeme sanığı 2’si tecilli olmak üzere 4 yıl hapis ve 80 bin Euro para cezasına çarptırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here