Fransa’da cumhurbaşkanı adaylarının sihirli cümlesi: İslam, Müslümanlar…

Reklam

Artı33 Özel-Haber

Fransa’da merkez sağ parti Cumhuriyetçilerin cumhurbaşkanı adayları önceki gün  ilk kez televizyonda karşı karşıya geldi. Sert tartışmaların yaşandığı programda en çok konuşulan konu ise yine İslam ve Müslümanlar oldu.

Onclick Popunder

İlk bölümde işsizlik ve ekonominin konuşulduğu programın ikinci bölümüne ise islam ve Müslümanlarla ilgili tartışmalar damga vurdu. Eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Fransa’da İslam ile değil siyasal İslam ile problemleri olduğunu vurguladı. Sarkozy döneminin Tarım Bakanı Bruno Le Maire ise siyasal İslam ile mücadele etmek gerektiğine dikkat çekti. Yeni bir kimlik yasası çıkarmak istediğini söyleyen Le Maire, başörtüsünü, üniversite, hastane, valilik gibi kamusal alanlarda yasaklayacağını aktardı.

Cumhuriyetçi partinin ön seçimlerinde adayların sürekli sözü İslam ve Müslümanlara getirmesi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en büyük konusunun ne olacağını da ortaya çıkardı.

20 Kasım’da yapılacak Cumhuriyetçi Parti Ön Seçimi öncesi, adaylar, 3 ve 17 Kasım tarihlerinde iki kez daha kozlarını paylaşacak.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz