Fransa’da devlet yanlışlıkla bir ailenin çocuklarını elinden aldı! 3 yıl sonra ‘pardon’ dedi

Reklam

Fransa’da doktorların yanlış teşhisi nedeniyle devlet, bir annenin henüz birkaç aylık çocuğunu ellerinden alarak koruyucu aileye verdi. Gerçek 3 yıl sonra anlaşılınca ‘pardon’ diyip küçük bebek ailesine geri teslim edildi. 

Fransa’nın doğusundaki Vosges Bölgesi’nde yer alan Ramvervilliers kasabasında meydana gelen olayda bir aile, henüz birkaç aylık bebeklerini anne sütünü emmediği ve uyuşuk davranışları nedeniyle doktora götürdü.

Bebeği muayene eden çocuk doktoru, bebeği acil olarak hastaneye sevketti. Hastanede çocuğun vücudundaki morlukları tespit eden doktor  da durumu Çocuk Esirgeme Kurumu’na bildirdi.  Bunun üzerine polis küçük bebeğin anne ve babasını göz altına aldı. Küçük bebek de hemen aileden alınarak koruyucu aileye verildi.

Onclick Popunder

Anne ‘bendeki hastalık kızımda da var’ dedi ama dinletemedi

Bu karar sonrası yıkılan aile ise suçsuz olduklarını küçük kızlarına asla el kaldırmadıklarını savundu. Küçük kızdaki molukların annede de olan ve vücutta morarmalara neden olan Kalıtsal Anjiyoödem  (KAÖ) hastalığından kaynaklanabileceğini ifade ettiler.

Ancak doktorlar yaptıkları incelemede morlukların ‘şiddet’ sonucu olduğuna kanaat getirerek dosyayı kapattı. Genç anne baba, mahkemeden daha detaylı kan testlerinin yapılmasını istedi ancak bu istek mahkeme tarafından kabul görmedi. Hakim, morlukların şiddetten kaynaklandığı ile ilgili yeterli delilin bulunduğunu iddia etti.

3 yıl sonra uzman doktora baktırma hakkı elde ettiler

3 yıl boyunca mücadelelerini sürdüren aile, sonunda kızlarını Grenolbe Üniversite Hastanesi’nde bir uzman doktora baktırma hakkını elde etti. Uzman hekim tarafından yapılan incelemede, küçük kızda ailenin iddia ettiği gibi Kalıtsal Anjiyoödem hastalığının bulunduğunu tespit etti. Küçük kızın vücudundaki morlukların nedeninin de bu hastalık olduğu anlaşıldı.

Küçük kız yeniden anne ve babasına teslim edildi

3 yıl cehennemi yaşayan ailenin böylece suçsuzluğu anlaşılırken, küçük kız yeniden ailesine teslim edildi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz