Fransa’da diş doktoru, hastaların sağlam dişlerini çekip devleti 2,9 milyon Euro dolandırdı!

Reklam

Fransa’da düşük gelirli bölgelerden gelen hastalarının sağlıklı dişlerini bozup, devletten tedavi ücreti alarak milyoner olan bir hekim polis operasyonuyla yakalandı.

Fransa’da Lionel Guedj isimli bir diş hekimi, düşük gelirli bölgelerden gelen hastalarının sağlıklı dişlerini bozup, devletten tedavi ücreti alarak multi-milyoner oldu. Mahkeme, dolandırıcılığının ortaya çıkmasıyla babayı 5 yıl oğlunu da 8 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Baba 5 yıl oğlu da 8 yıl hapis cezasına çarptırdı

Savcılık, Lionel Guedj’in sosyal güvenlik sistemini dolandırmak için Marsilya’nın kuzey bölgelerindeki sağlıklı hastalara kasten nasıl zarar verdiğini anlattı. Geçtiğimiz perşembe günü bir Fransız mahkemesi, bir baba-oğul diş hekiminin yüzlerce hastanın gereksiz yere dişlerini çektikleri ve birçoğunun dişlerini şekilsiz ve acı içinde bırakan pahalı diş implantı taktıkları için cezaevine gönderdi.

Onclick Popunder

2,9 milyon Euro fatura kesti

2010 yılında 2,9 milyon Euro fatura kesti ve Fransa’nın en çok kazanan diş hekimi oldu. Sahte operasyonların maliyetinin bir kısmını üstlenen Fransa’nın ulusal sağlık servisi, ortalama diş hekiminden 28 kat daha fazla implant taktığını belirtti. Oğul mahkemede, “Asla ama asla, incitmek veya acı vermek niyetinde olmadım” diyerek kendisini savundu.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz