Fransa’da diş tedavilerinde tarihi adım! Tedavi masraflarını devlet karşılayacak

Reklam

Fransa’da hükümetin hazırladığı ‘sıfır ek ücret’ başlıklı sağlık reformunun detayları belli oldu. 2020’den itibaren diş tedavilerinin yüzde yüz sigorta tarafından karşılanacağı açıklandı.

Fransa’da hükmetin diş tedavilerini sigorta kapsamına almak için yürüttüğü çalışmalar sonuçlandı.

3 önemli diş sendikanın 2’si, Fransa Sosyal Sigortalar Kurumu’nun 2020’den itibaren diş tedavilerinin yüzde 100’ünün sigorta tarafından karşılanması yönündeki önerisini kabul etti. Böylece 2020’den itibaren diş bakımı ve tedavisi ile ve özellikle de protez, Sağlık Sigortası tarafından% 100 oranında karşılanacak.

Onclick Popunder

2020’den itibaren vatandaşların ödediği faturalar sigorta tarafından ödenecek

Yeni uygulama ile 2020’den itibaren daha önce vatandaşlar tarafından karşılanması gereken diş tedavisi ücretlerinin yüzde 40’lık bir kısım sigorta tarafından karşılayacak. 1 Ocak 2021’den itibaren ise bu oran daha da artacak. Sağlık Bakanı Agnès Buzyn yeni uygulamayı tarihi adım olarak nitelendirdi.

Diş tedavi masraflarının sigorta tarafından karşılanması Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un seçim vaatleri arasında yer alıyordu.

Fransa’da diş tedavisi olabilenlerin oranı sadece yüzde 43

Fransa’da vatandaşların yüzde 43’ü diş tedavisi gerçekleştirebilirken bu oran Almanya’da yüzde 71, Danimarka’da yüzde 85 ve Hollanda’da ise yüzde 80 olarak gerçekleşti. Vatandaşların yüzde 17’si istenen ücretler nedeniyle protez yaptıramadığı aktarıdı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz