Fransa’da elektrik faturaları bugünden itibaren yüzde 15 zamlı olacak!

Reklam

Fransa’da elektrik faturaları bugünden itibaren yüzde 15 oranında artacak. Bu durum 20,54 milyon haneyi ve 1,45 milyon küçük işletmeyi etkileyecektir.

Ocak ayında gaza gelen zamdan sonra yarın da elektriğe yüzde 15 zam gelecek. Bu artıştan 20,45 milyon hane ve 1,45 milyon küçük işletmeyi etkilenecek. Enerji Düzenleme Komisyonu (CRE), yaptığı açıklamada “Hesaplama ölçeklerine uyulmuş olsaydı, gelecek ay artışın yüzde 15 değil yüzde 99,22 olması gerekiyordu” açıklaması yapıldı.

20.54 milyon hane etkilenecek

Çarşamba gününden itibaren düzenlenecek olan elektrik faturalarında yapılan artış Fransa’da 20.54 milyon hane ve 1.45 milyon küçük işletmeyi ilgilendiriyor. Toplu olarak elektrikle ısıtılan yaklaşık 100 bin HLM’de dolaylı olarak elektrik zammından etkilenecek.

Onclick Popunder

20 Euro artış olacak

INSEE, “En düşük gelire sahip haneler enerji fiyatlarındaki artıştan daha çok bir şekilde etkilenmektedir” açıklamasını yaptı. Bu artış, elektrikle ısınanlar için faturada ortalama 20 Euro daha fazlasına denk geliyor. Fransa, elektriğinin yüzde 70’ini nükleer enerji santrallerinden elde etmesine rağmen, diğer ülkeler gibi, toptan satış piyasalarındaki fiyatlara bağımlı durumda.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz