Fransa’da elektrik faturalarına yüzde 15 indirim yapılacak!

Reklam

Fransa’da elektrik faturalarında yüzde 15 indirim yapılacak. İndirimlerden 20,54 milyon hane ve 1,45 milyon küçük işletme faydalanabilecek.

Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, 11 Haziran’da BFM’de elektrik faturalarının 1 Şubat 2025’e kadar “yüzde 10 ila 15 oranında azalacağını” duyurdu.

Nükleer üretim arttı

Konuyla ilgili açıklama yapan Le Maire, “Elektrik faturalarında indirim yapılmasının en büyük nedeni nükleer üretim 2022 yılına göre yüzde 15 artmış durumda bizde bu artışı vatandaşlarımıza indirim olarak yansıtmak istedik” ifadelerini kullandı.

Onclick Popunder

Muhalefette olan bazı siyasetçiler, bu indirimin erken parlamento seçim vaadi olduğunu söyleyerek Macron hükümetini eleştirdi.

163 Eurodan 74 Euroya düştü

Fransa’da tedarikçiler tarafından bir yıl önceden satın alınan elektriğin megawatt saat başına 74 Euroya düştü. 2023 yılında ortalama vadeli fiyat megawatt saat başına 163 avro olarak gerçekleşmişti.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz