Fransa’da en büyük dolandırıcılık RSA’da!

Reklam

Fransa’da CAF, geçen yıl 45 bin sahtekarlık vakasının tespit edildiğini açıkladı. Bunu devlete zararının ise 300 milyon Euro’ya yakın olduğu belirtiliyor. CAF, ayrıca dolandırıcıların tespiti için cep telefonu faturalarına kadar kontrol ettiği kaydedildi.

Fransa’da Aile Yardım Fonu CAF’ın denetimleri sıklaştırması, ortaya çıkan dolandırıcılık vakalarını artırdı. CAF, geç yı17 45 bin kişinin sahtekarlık yaptığının tespit edildiğini duyurdu. Bu rakamın bir önceki yıla göre yüzde 5 arttığı bildirildi. Bu kişilerin devlete verdiği zararın ise 291 milyon Euro’yu bulduğu belirtildi. En büyük dolandırıcılık olayı ise RSA yardımında tespit edildi.

CAF telefon faturalarına kadar kontrol ediyor

CAF yetkililerinin bu sahtekarlığı ortaya çıkarmak için nasıl bir yöntem izlediklerine belirtildi.

Buna göre CAF, kullandığı sistem ile yardımdan faydalananların Dgfip, Urssaf, Cpam, Carsat, Pôle emploi gibi diğer devlet kurumlarındaki bilgilerini karşılaştırdığı ayrıca bankalar, telefon operatörleri ile dahi bilgi paylaşımı yaptıkları aktarıldı.

Eğer söz konusu şahsın geliri ile ilgili bir şüphe uyanması halinde bankadan bu kişinin tüm hesap dökümünün istendiği aktarıldı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz