Fransa’da en çok kaçak işçi inşaat ve restoran sektöründe

Reklam

Fransa’da iş sözleşmesi olmadan kaçak çalışanların en çok inşaat ve restoran sektöründe bulunduğu ortaya çıktı. Devlet kaçak işçi ile ilgili aldığı önlemleri ise artırıyor. Bu yönde yapılan kontroller meyvesini vermeye başladı.

Fransa’da bölgeler arası yolsuzlukla mücadele birininin yıllık toplantısı gerçekleştirildi.  Urssaf, jandarma, polis, gümrük polisi, vergi dairesi, işsizlik kurumu Pôle Emploi, CAF, valilik, savcılık gibi birçok kurumun temsilcilerinden oluşan birimin yıllık toplantısında 2018 yılında devleti dolandıranların ülkeye zararının milyonlarca Euro olduğu aktarıldı.

En çok kaçak çalışanlar inşaat ve restoran sektöründe

Artırılan kontrollerle sahtekarlıklarla ilgili işlem yapılırken, 450 bin Euro’luk bir tutarın da kaçak çalışanlara yönelik yapıldığı duyuruldu. Bu yönde kontrollerin sıklaştırıldığına dikkat çekilirken, ayrıca 118 ihbar hattının da kaçak çalışanlara yönelik önemli bir görev üstlendiği bildirildi. En çok kaçak çalışmaların ise inşaatlar ve restoranlarda tespit edildiği duyuruldu.

Onclick Popunder

Öte yandan sosyal yardımlarla ilgili dolandırıcılığın devlete zararının da 1,2 milyon Euro olduğu bildirildi. Vergide sahtecilik yapanların oluşturduğu zararın ise 3,1 milyon Euro olduğu bildirildi.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz