Fransa’da en iyi 15 maaşlı yaz işi belli oldu: En düşük maaş 1800 Euro!

Reklam

Fransa’da en iyi 15 maaşlı yaz işi belli oldu. Qapa’nın yayınladığı bu sıralamada, otel ve restoran endüstrisinde büyük oranda iş bulunurken, ulaşım sektöründe de yeni pozisyonlar yer alıyor.

Otel ve restoran sektörleri yoğun turist talebini karşılayamama korkuları konusunda uyarıda bulunurken, yaz sezonuna iyi bir başlangıç ​​yapıldı. Düşük ücretli olarak algılanan yaz işleri artık iş arayanlar arasında popüler değil. Adecco’nun dijital çözümü Qapa, yaklaşan Temmuz ayı beklentisiyle en iyi ücretli 15 yaz işinin bir sıralamasını yayınladı.

Otel ve yemek endüstrisi ön planda

Özellikle, otel ve yemek endüstrisinde önemli bir oranda meslekler var, ancak aynı zamanda taşımacılık sektöründe yeni pozisyonlar var ve büyük bir geri dönüş var.

Onclick Popunder

Sıralamanın en üstünde, ilk olarak birçok otel ve restoranın sunduğu vale parking pozisyonunu yer alıyor. Qapa, aylık brüt ücreti 1800 ila 3500 Euro arasında tahmin ediyor ve ayrıca bu tür mesleklerde büyük oranda bahşişlerden bahsediyor. Ancak, çalışma tabanı haftada 35 saatin üzerinde kalmaktadır.

En düşük maaş aylık 1800 Euro

Barmen, aylık brüt 1800 ile 3000 Euro arasında, garson, 1800 ile 2900 Euro arasında veya aşçı, 1800 ile 2800 Euro arasında, birçok pozisyon hala doldurulmamış ve bu sıralamaya dahil edilmiştir.

Bu sıralamada son olarak, ayda brüt 2400 Euro’ya kadar getirebilen animatör, cankurtaran veya plaj görevlisi gibi yaz işleriyle ilişkili amiral gemisi meslekler yer alıyor. Ama aynı zamanda kapıcı, üzüm toplayıcı veya bilet memuru gibi biraz daha az yaygın olan meslekler. Son olarak, bu barometrede yer alan mesleklerin üçte birinin, haftada 35 saatten fazla bir çalışma saati dayattığı belirtilmelidir.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz