Fransa’da enerji tasarrufu için akşam saatlerinde oynanan maçlar yasaklanabilir

Reklam

Fransa Spor Bakanı, enerji tasarrufu için yeni tedbirlerini açıkladı. Maç saatleri için tarihi bir karar gündemde geldi. Futbol müsabakaları yalnızca sabah saatlerinde oynanabilir.

Fransa Spor Bakanı Amelie Oudea-Castera enerji tasarrufu kapsamında birtakım kararlar alınacağı sinyallerini vermişti. Castera, “Enerji tasarrufu için spor müsabakaları hava karardıktan sonra oynanmayabilir. Bu önümüzdeki bir seçenek, bu kış bunu uygulayabiliriz.” açıklamasını yaptı.

Amaç enerji tasarrufu sağlamak

Footamateur’in haberine göre, futbol ve özellikle ragbideki gece maçlarının olası bir yasakla karşı karşıya olduğunu aktardı. Bakanlık, stadyum aydınlatmasından enerji tasarrufu sağlamayı düşünüyor. Bu uygulamanın hayata geçmesi halinde özellikle futbol müsabakalarının tehlike altında olacağı söyleniyor.

Onclick Popunder

Spor kulüpleri karara karşı

Futbol maçlarının cumartesi ve pazar günleri gece geç saat dilimlerinde oynandığı düşünülürse bu uygulama ciddi tartışmaları da beraberinde getireceği düşünülüyor. Enerji tasarrufunun Fransa hükümeti tarafından desteklendiği ve uygulamanın 2 yıl içerisinde ülkedeki enerji tüketimini yüzde 10 azaltacağı ifade edildi. Spor kulüpleri kararı onaylamıyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz