Fransa’da eski Başbakan Valls’a şok saldırı! Bembeyaz oldu

Reklam

Strasbourg Noel pazarını ziyaret eden eski Başbakan Manuel Valls’a unlu saldırı gerçekleştirildi.

Mayıs ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine Fransız solunun adayı olarak girmek isteyen Manuel Valls, başbakanlıktan istifası sonrası seçim gezilerine ağırlık verdi. Partililer ve yerel yöneticilerle görüşmek üzere Strasbourg’a gelen Valls, Noel pazarını ziyaret ederek esnafla sohbet etti.

Onclick Popunder

Daha sonra bir toplantı için Noel pazarının kurulduğu Broglie Meydanı’na yakın bir restorana doğru yönelen Valls, Fransa’da artık gelenekselleşen bir protesto gösterisiyle karşılaştı.

Başbakan olduğu dönemde tartışmalı çalışma yasasını meclis oyuna götürmeden özel yetkiyle geçiren Valls’e bir kişi un çuvalı fırlattı. “49.3’ü unutmadık” şeklinde bağırarak un çuvalını Valls’e doğru fırlatan kişi çevredekilerin müdahalesiyle uzaklaştırıldı.

Unlu saldırı sonrası restoranda yüzünü ve elbisesini temizleyen Valls, “Bu tür şeyler seçim kampanyasının neşesidir, sorun yok” ifadeleriyle saldırganı pek ciddiye almadığı mesajını verdi.

Fransa’da büyük grev ve gösterilere neden olan çalışma yasası reformunu, anayasanın 49. maddesinin 3. fıkrası uyarınca Genel Kurul’da oylanmadan geçirme hakkını kullanan Valls, tepki çekmişti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz