Fransa’da eski eşinin sevgilisini bacaklarından vuran Türk’e 10 yıl hapis

0
3480

Fransa’da boşandığın eşin sevgilisini bacaklarından vuran Türk vatandaşı B.A. 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Fransa’da Toulouse yakınlarındaki Union’da 2016 yılında meydana gelen olayda, boşandığı eşinin sevgilsi olduğu iddia edilen Jerome isimli kişiyi bacaklarından vuran 44 yaşındaki Türk vatandaşı B.A., hakim karşısına çıktı. Haute-Garonne  Mahkemesi’nde görülen davada, sanık, ölüme teşebbüs suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

“Annem seninle görüşmemi istemiyor”

Mahkemede ifade veren Türk vatandaşının kız kardeşi, abisinin herkes tarafından sevilen bir kişi olduğunu kaydederek, eski eşinin abisini bir kanepe ve televizyon bırakıp geri herseyini alarak terkettiğini söyledi. Son olarak kızının, “annem seninle görüşmemi istemiyor” sözlerinin bardağı taşıran son damla olduğunu savundu.

“Amacı korkutmaktı” iddiası

2016 yılında meydana gelen olayda, Türk vatandaşı çocuklarının annesi olan eski eşinin sevgilisi olduğunu iddia ettiği Jerome isimli şahısa otoparkta 4 el ateş etmişti. Kurşunlardan ikisinin adama isabet ettiği kaydedilirken saldırı sonrası yaralanan mağdur, ameliyat olmuştu. Sadığın avukatı da müvekkilinin amacının korkutmak olduğunu, bu nedenle bacaklarını hedef aldığını savundu.

10 yıl hapis cezası

Mahkemede savcının 18 yıl hapis cezasına karşın, hakim sanığa 10 yıl hapis cezası verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here