Fransa’da evlat edinen ailelere 2 bin 132 Euro verilecek

Reklam

Fransa’da her yıl 5 bin çocuk aileler tarafından evlat ediniliyor. Hükümet, Nisan ayı itibariyle çocuk esirgeme kurumlarından evlat edinen ailelere 2 bin 132 Euro vereceğini duyurdu.

Fransa’da  1 Nisan’dan itibarıyla evlat edinen ailelere yönelik evlat edinme ikramiyesi tutarı 2.132,58 Euroya yükseltildi. Bu destek, evlat edinilen her çocuk için yalnızca bir kez ödeniyor.

Yardım miktarı artırıldı

Geliri çocuk primi için belirlenen miktarları aşmayan aileler, 20 yaşından küçük bir çocuğu evlat edindiklerinde 2 bin 132 Euro Euro yardım alabiliyor.

Onclick Popunder

Bu sayede çocuklara sevgi dolu bir yuva sunulması ve onların geleceği için gerekli olan desteği almaları sağlanıyor.

Kimler, Nasıl Evlat Edinebilir?

İki yıldan fazladır evli olan veya 28 yaşından büyük olan ve aynı zamanda 28 yaşın üzerindeki herhangi bir kişi (müstakbel eşlerin rızası olması koşuluyla) evlat edinmek için başvuruda bulunabilir, şartlarıysa:

Çocuk Esirgeme Kurumu (ASE) ilgili bölümünden onay almış olmak;

Evlat edinen ve evlat edinilen arasındaki yaş farkı en az 15 (evlat edinilen ile eşlerin çocuğu ise 10 yıl) olmalıdır.

Fransa’da 2013 yılında yürürlüğe giren Taubira yasası ile birlikte ayni cinsiyetten çiftlere evlilik ve evlat edinme yolu açıldı. Yasayla birlikte evli eşcinsel çiftlerde artık evlat edinme şansına sahip.

Evlat edinebileceğimiz çocuklar kimler?

Fransa’da her yıl yaklaşık 5 bin çocuk evlat ediniliyor ve bunların yüzde 75’i başka ülkelerden geliyor. Evlat edinilebilecek çok az sayıda Fransız bebek bulunmakta, yılda yaklaşık 700 kadar.

Anne, baba ya da aile meclisinin evlat edinmeye razı olduğu çocuklar. Bu çocuklar esas olarak Çocuk Esirgeme Kurumuna (ASE) veya evlat edinmeye yetkili bir kuruma verilir;

Devlet koruması altındaki çocuklar (doğum sonrası terk edilmiş çocuklar, bulunan çocuklar, yetimler, ebeveynlerinin ebeveyn hakları elinden alınan çocuklar, hâkim tarafından terkedilmiş oldukları ilan edilmiştir)

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz