Fransa’da evsizlerin sayısı artıyor! 4 milyon kişi barınma sorunu yaşıyor

Reklam

Fransa’da artan enflasyon nedeniyle barınma sorunu yaşayan kişi sayısı 4 milyonu geçti, ülkedeki evsiz insan sayısının 330 binden fazla olduğunu açıkladı.

Abbé Pierre Vakfı önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek “konut krizi konusunda endişeli olduğuna ve konut fiyatlarında kontrolsüz artış olabileceğine dikkat çekti. Aile evinden çıkamayan gençler, orta sınıflar ve şehir merkezlerinden giderek uzaklaşan işçi sınıfları konut fiyatlarının bu denli yüksek olmasından mağdur olanlar arasında ilk sırada geliyor.

4 milyonu geçti

Rapor, ülkede geçen yıl itibarıyla 4,15 milyon kişinin barınma sorunuyla boğuştuğunu ya da insanlık dışı şartlarda yaşadığını ortaya koydu. Bu kategoridekilerin önemli bir kısmını, konforsuz şartlarda kalanların yanı sıra mutfak, tuvalet, kalorifer dairesi gibi sağlıksız koşullarda yaşayanlar oluşturdu.

Onclick Popunder

10 yılda yüzde 130 artış gösterdi

Rapora göre, Fransa’da evsizlerin sayısı 330 bine çıktı ve bu oran 10 yılda yüzde 130 artış gösterdi. Bunlardan 200 bini acil konaklama yerlerinde, 110 bini geçici sığınma merkezlerinde tutulurken, 27 bini sokak, metro, çadır veya arabalarda uyumak zorunda kalıyor.

Vakıf, açıkladığı rakamlarda 2012 yılından beri Fransa’da yaşayan evsiz sayısının iki katına çıktığına dikkat çekerek bu rakamın 330 bini aştığını ayrıca 4.1 milyon kişinin de gecekondu tarzı yerlerde yaşadığını söyledi.

.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz