Fransa’da Gençlik Buluşması: Büyük Coşku İle Gerçekleştirildi

Reklam

Paris’in merkezinde 28 Nisan’da Fransa’nın dört bir yanından gelen gençler, Zirve günü özel bir programda buluştu.

Açılış konuşmalarını yapan Fransa DİTİB Başkanı Dr. Bayram DEMİRTAŞ’ın ardından ilk konuşmacı Uzman Psikolog Mürşid Ekmel AYBEK, gençlerle kimlik inşası üzerine konuştu ve motivasyon konuşmasıyla kitleyi etkiledi.

Ardından Zirve öncesi online toplantılarda atölye çalışmaları yürüten katılımcıların bir kısmı, istişare ettikleri konuların sonuçlarını sahneye çıkarak paylaştı. Konular genel olarak Fransa gençliği ve DİTİB’in faaliyetleri üzerine yoğunlaştı.

Onclick Popunder

Molada birbirleriyle tanışma ve DİTİB faaliyetlerinin tanıtıldığı standları ziyaret etme fırsatı bulan katılımcılar, namazlarını eda ettikten sonra salonda yerlerini aldılar.
Eğitimci Cafer Tayyar DOYMAZ, eşsiz tavsiyeleri ve birbirinden özel ve eğlenceli hatıralarıyla gençlerin dilinden gençleri motive etti.

İlahi sanatçısı Fatih ÖZER’den parçalar dinledikten sonra interaktif soru-cevap ve yarışmalarla hem katılımcıların bilgileri ölçüldü hem de keyifli anlar geçirildi.
Umre, Endülüs, ve günün sürprizlerinden Kudüs çekilişi ile üç kardeşimizi üç kutlu beldeye yolcu etmenin sevincini yaşadık.

Birincisi düzenlenen DİTİB Gençlik Zirvesinin gelecek yıllarda devamı bekleniyor. Tüm katılımcılara teşekkür ederiz! Bizleri buluşturan Rabbimize şükreder, Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in yolundan giden kıymetli kardeşlerimizle nice hayırlı hizmetlerde bir araya gelmeyi Rabbimizden niyaz ederiz!

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz