Fransa’da gösteriler liselere sıçradı…Yüzlerce lise bloke edildi

Reklam

Fransa’da 3 haftadır devam eden sarı yelek gösterilerine bu haftadan itibaren liseler de karıştı. Bazı liselerde öğrencileri okuları bloke etti, eğitim durdu. 

Fransa’da bu sabah yüzden fazla lise, öğrenciler tarafından bloke edildi. Fransa Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ile de France’da başta Paris olmak üzere Gagny, Aubervilliers, Chelles ve Créteil’de onlarca lisenin bloke edildiği, bazılarında da eğitimin aksadığı kaydedildi.

Diğer şehirlerde de eğitimler aksadı

Paris’in yanı sıra Montpellier’de 5 lisede eğitim öğrenciler tarafından engellendi. Aix-Marseille’de 6 lise tamamen kapatıldı 5 lisede ise eğitim engellenmeye çalışıldı. Bordeaux’da 17 lisede eylem gerçekleştirilirken olayların en yoğun yaşandığı Toulouse’da da 40’dan fazla lisede eğitim engellendi.

Onclick Popunder

Fransız medyası, liselilerin bir bölümünün sarı yelek eylemlerine detsek vermek için blokaj gerçekleştirdiğini aktardı. Bazı öğrencilerin ise bu yıl başında hükümetin üniversiteye giriş sisteminde yaptığı değişikliği protesto için eylemi gerçekleştirdiğine değinildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz