Fransa’da Gümüşhaneli gurbetçi gencin filmi bir milyon izlenmeyi geçti

Reklam

Fransa’da yaşayan Gümüşhaneli gurbetçi Barış Karalı yazıp yönettiği “Dark Han” isimli filmle 1 milyondan fazla izleyiciye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. 

Fransa’da film çekmeye karar veren Barış Karalı,ikinci filmi Dark Han ile Youtube’da 1 milyondan fazla izlenmenin mutluluğunu yaşıyor.

23 yaşıdaki Gümüşhaneli gurbetçi Barış Karalı’nın yazıp yönettiği ve 29 Ocak’ta Youtube’da gösteriime giren kısa metraj filmi Dark Han, 4 Haziran’da 1 milyon izlenme sayısını geçti. Barış Karalı, yaşanan bu başarı nedeniyle büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Yerel Republicain-lorrain gazetesi de Karalı’nın başarısına büyük yer ayırdı. “Sarreguemines’li yönetmeni Barış Karalı’nin kısa filmi Dark Han bir milyon izlenmeyi geçtiği” başlığı kullanıldı.

Onclick Popunder

Barış Karalı, filmin başrol oyuncularını da yine gurbetçi Türklerden seçti. Fransa’da karate şampiyonlukları olan Samet Akgün ve kardeşi Fatih Akgün karate derecelerindeki başarılarını “Dark Han” isimli filmle yeni bir sektöre daha taşıdı. Ayrıca filmde rol alan Mike Masslo’nun ise Avrupa Wado ve Fransa Karate şampiyonluğu var.

“Çoğumuz bu tarz filmlerle büyüdük”

Küçüklükten beri dövüş sanatlarına ilgi duyan Akgün kardeşler, “Çoğumuz bu tarz filmlerle büyüdük. Bruce Lee, Jackie Chan ve de daha niceleri bizi kendilerine hayran bıraktı ve hayatımızın bir noktasına dokundu” diyerek dövüş sanatlarıyla ilgili filmde rol alma fikrinin uzun yıllardır zihinlerinde olduğunu belirttiler.

“Dark Han” eski bir dövüşçünün maceralarını anlatıyor

Akgün kardeşler “Dark Han” filminin konusunu ise şu şekilde özetliyorlar: “Düzenlenen yeraltı dövüş turnuvalarına katılmak istemeyen eski bir dövüşçüyü yeni maceralar beklemektedir. Ona hesap sormak üzere gelen Rus mafyasının ani bir ziyareti sonucu muhteşem dövüş sahneleri ortaya çıkmıştır.”

“Film 9 ayda tamamlandı”

Filmin yönetmeni Barış Karalı, “Filmin çekiminden önce iki ay boyunca dövüş koreografileri üzerine çalıştık, Ağustostan Aralık ayına kadar çekimler sürdü ve bunlara ek olarak iki ay boyunca da filmin montajını yaptık. Ayrıca Fransa’da böyle bir filme imza atmak benim için unutulmaz bir deneyim oldu” ifadelerini kullandı.

Yönetmen/Senarist : Barış Karalı
Oyuncular: Samet Akgün (Dark Han), Fatih Akgün (Khasan Dragoslav), Barış Karalı (Kadirov), Yann toussaint (Ivan Borojevic), Jean Luc Carbiner (Vincent Klein), Mike Masslo (PhaiTon)

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz