Fransa’da ‘gürültü kamerası’ uygulaması başlıyor: Sınırı aşana 135 euro ceza!

Reklam

Fransa’da gürültü kamerası uygulaması başlayacak. Trafikte gürültü kirliliğine sebep olan araçlar kameradan tespit edilerek para cezasına çarptırılacak.

Fransa’da 2019 yılında geçen yasa kapsamında ilk gürültü kamerası uygulaması başlıyor. Trafikte oluşan gürültü kirliliğini azaltmak için geliştirilen “gürültü kamerası” ile birlikte belli bir desibeli geçen sürücülere 135 euroluk cezaların kesileceği kaydedildi.

Desibel sınırısını aşana 135 euro ceza

Motorsiklet ve benzeri motorlu araçlar için geçerli olacak uygulamada, ilk üç ay boyunca sürücülere ceza verilmeyeceği kaydedilirken, şuan Fransa’da desibel sınırın 72 olduğu fakat bazı sürücülerin 130 desibele kadar ses çıkardığı belirtildi.

Onclick Popunder

Çeşitli motosiklet ve otomobil kurum ve kuruluşları, “Bu gürültü kameraları devletin şoförlerden ve sürücülerden para almanın yeni yolu. Herkes ceza ödeyecek eninde sonunda” açıklamasını yaptı.

Test sürecinin ardından ülkenin her yerinde geçerli olacak

Test sürecinin ardından tam kapsamlı deneme süreci Paris’in batısında bulunan Saint-Lambert-des-Bois bölgesinde yapılacak. Aynı anda Bron, Paris, Nice, Rueil Malmaison, Saint-Forget, Toulouse ve Villeneuve-le-Roi’da da testler yapılacak.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz