Fransa’da hayat duracak! Grev kararı uzatıldı: Metro, RER ve otobüs kullanmayın!

Reklam

Fransa’da bugün başlayan grev, özellikle Paris ve çevresinde yaşayanlar için ileriki günlerde de büyük aksamalara neden olacak. RATP salı gününe kadar greve devam etme kararı aldı.

Fransa’da bugün ülke çapında başlayan grevler hayatı durma noktasına getiri. Yüzbinlerce kişi sokağa inerek Macron hükümetinin emeklilik reformuna tepki gösterdi. Fransız medyası, gösterilere katılanların sayısının 300 bine yaklaştığını duyurdu.

Heryerde grev var!

Greve gidenler arasında Paris ve çevresinde toplu taşımayı düzenleyen RATP, Fransız Ulusal Demir Yolları Şirketi (SNCF) ve Fransız hava yolu şirketi Air France çalışanları, polisler, doktorlar, hemşireler, acil servis görevlileri de dahil sağlık çalışanları, öğrenciler, öğretmenler, memurlar, avukatlar, tarım işçileri, postane çalışanları, taksi ve nakliye şoförleri, elektrik üretim ve dağıtım şirketi EDF, otomotiv üreticisi Renault ve rafineri çalışanları bulunuyor.

Hızlı Trenlerin yüzde 90’ı çalışmıyor

Grev nedeniyle her iki trenden biri bugün çalışmadı. Hızlı trenlerin de yüzde 90’ının grev nedeniyle bugün çalışmadığı aktarıldı. Paris ve çevresinde toplu taşımayı düzenleyen RATP’nin de katıldığı grevde, 10 metro bugün hizmet vermedi. Ayrıca öğretmenlerin greve katılması nedeniyle Pariste’ki okulların yüzde 80’inde de bugün eğitime ara verildi.

Paris’te yaşayanlar üzülecek: Grev salıya kada ruzatıldı

Ayrıca Paris’te yaşayanları ilgilendiren bir karar da RATP’den geldi. Kurumdan yapılan açıklamada, grevin salı gününe kadar uzatıldığı açıklandı. 5 gün boyunca ulaşım, metro, otobüs, tramvay ve RER’lerde büyük aksaklıklara neden olacak.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz