Fransa’da yardımlarla ilgili çok önemli değişiklik!

Fransa'da yardımlarla ilgili çok önemli değişiklik.
Reklam

Fransa’da milyonlarca aileyi ilgilendiren yardımlarla ilgili önemli bir değişikliğe gidildi. Artık yardımlar hesaplanırken 2 yıl önceki vergi beyanı değil son vergi bildirimi dikkate alınacak. Pazartesi gününden itibaren yeni sistemde ne kadar yardım alabileceğinizi de hesaplayabileceksiniz. 

Fransa’da Aile Yardım Fonu CAF‘ın yaklaşık 6,5 milyon kişiye ödediği yardımların hesaplanması ile ilgili önemli bir değişikliğe gidiliyor. Artık yardımlar hesaplanırken 2 yıl önceki vergi beyanı değil kişinin o anki gelir durumunun dikkate alınacak.

5 Şubat’da ödenecek

Yeni uygulamanın daha önce açıklandığı gibi 1 Ocak 2020’de yürürlüğe gireceği duyuruldu. Yeni sistemde ilk ev yardımı ise 5 şubat itibariyle banka hesaplarına yatırılmış olacak.

Onclick Popunder

Öte yandan ne kadar yardım alacağı ise pazartesi gününden itibaren CAF sitesinden hesaplanabilecek.

Yardımlar Aralık 2018 ve Kasım 2019 arasındaki gelire göre hesaplanacak

2020’nin ilk ev yardımı(Ocak, Şubat ve Mart) aylarının yardımı Aralık 2018 ve Kasım 2019 arasındaki gelire göre hesaplanacak. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarının yardımları ise mart 2019 ile şubat 2020 arasındaki maaşa göre hesaplanacak.

Otomatik bilgi paylaşımı da gündemde

Bakanlık, yeni dönemde otomatik bilgi paylaşımını da yürürlüğe koymak istiyor. Böylece Fransa’da yardım alma hakkı olanlar ile ilgili vergi ve sosyal bilgilerin paylaşılarak yardımın otomatik olarak hesaplanmasının gündemde olduğu aktarıldı.

Fransa’da şimdiye kadar yürürlükteki sisteme göre yardımlar 2 yıl önceki vergi beyanı baz alınarak gerçekleştiriliyordu.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz