Fransa’da HLM’de olaylar çıktı: Yabancıları istemiyoruz

Reklam

Nice’in Moulins bölgesinde bir hafta süren yüksek gerilim devam ediyor. “Bölge sakinleri mahallelerinde göçmenleri istemediklerini söylüyor.

Beyzbol sopaları, çekiçler, bıçaklar, av tüfekleri, Kalaşnikoflar ve tabancalar. Nice’in (Alpes-Maritimes) hassaslığıyla ünlü Moulins bölgesinde son günlerde patlak veren çeşitli gerginlik ve şiddet olaylarının ardından polis tarafından hazırlanan envanter bu şekildedir.

Geçen Cuma, Pazartesi akşamı ve Salı öğleden sonra, yaklaşık yirmi kişilik kapüşonlu grup arasında çatışma çıktı. Sosyal ağlarda yayınlanan görüntüler birkaç el ateş edildiğini ve dayak atıldığını ortaya koyuyor. İki kişi ciddi şekilde yaralanırken bir polis memuru da havan topunun isabet etmesi sonucu bacağından hafif şekilde yaralandı.

Onclick Popunder

Côte d’Azur başkentinin batısında yer alan ve uyuşturucu kaçakçılığıyla ün salmış, “çamaşırhane” lakaplı önemli bir satış noktasına sahip bu bölgede daha önce de aşağı yukarı benzer çok sayıda olay kaydedilirken, olaydan yabancıları suçluyan mahalle sakinleri de göçmenlere karşı ayağa kalktı.

Göçmenlerini istemeyen mahalle sakinleri ile göçmenler arasında da olaylar çıktığı belirtiliyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı www.arti33.com‘a aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz