Fransa’da hükümet üyelerinin WhatsApp kullanması yasaklandı!

Reklam

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, kabinedeki bakanlara ve hükümet üyelerine WhatsApp, Telegram ve Signal uygulamalarını 8 Aralık’a telefonlarından kaldırmalarını istedi. 

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, 8 Aralık’tan itibaren hükümet üyelerinin Fransız mesajlaşma uygulamaları Tchap veya Olvid’i kullanmak zorunda kalacağını duyurdu.

Yerli mesajlaşma uygulaması kullanılacak

22 Kasım’da Başbakan Borne tarafından yayınlanan genelge bakanlara, dışişleri bakanlarına, genelkurmay başkanlarına ve kabine üyelerine yönelik olduğu bildirildi.

Onclick Popunder

Başbakan Borne, Fransız basınında çıkan haberleri doğrulayarak, bir bakanlık genelgesiyle bakanları ve üst düzey çalışanlarını Olvid uygulamasını telefon ve bilgisayarlara yerleştirmeye çağırdı.

“Bilgilerin güvenliğini sağlamak zorundayız”

Konuyla ilgili açıklama yapan Borne, “Başlıca tüketici anlık mesajlaşma uygulamaları günlük iletişimimizde giderek daha önemli bir rol oynamaktadır.

Ancak, bu dijital araçların güvenlik kusurları yok değildir ve bu nedenle bunlar aracılığıyla paylaşılan konuşmaların ve bilgilerin güvenliğini garanti edemezler.” diye konuştu.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz