Fransa sigaraya savaş açıyor! Plajlarda sigara yasaklanacak

Reklam

Fransa’da hükümet sigaraya adeta savaş açtı. Sigaraya üst üste yapılan zamlardan sonra bu kez, plajlarda ve ormanlarda sigara kullanımı yasaklanacak.

Fransa Sağlık Bakanı Aurelien Rousseau, ülkedeki plajlarda ve ormanlarda sigara kullanımının yasaklanacağını açıkladı. Ülkede sigara fiyatları da 2024 yılından itibaren kademeli olarak artırılacak.

Kamuya açık alanlarda yasaklanacak

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde, Bakan Rousseau’nun 2023-2027 Yeni Ulusal Tütün Kontrol Programı’nı tanıttığı yazılı açıklaması yayımlandı.

Onclick Popunder

Rousseau, program kapsamında, plajlarda, kamuya açık bahçelerde, okul gibi bazı kamu alanlarının çevresinde ve ormanlarda sigara kullanımının yasaklanacağını ifade etti.

Amaç sigara kullanımını azaltmak

Programla kamu alanlarında sigara kullanımının gerilemesini hedeflediklerini belirten Rousseau, atılan adımlarla özellikle sigara tüketmeyen gençlerin, daha az sigara dumanına maruz kalacağının altını çizdi.

Sigarayı bırakmak isteyenler desteklenecek

Tek kullanımlık sigaraları da yasaklayacaklarını kaydeden Rousseau, sigarayı bırakmak isteyenlerin daha fazla destekleneceğini bildirdi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz