Fransa’da kadına yönelik cinayetler artıyor! INSEE: Her 2 günde bir kadın katlediliyor

Reklam

Fransız Ulusal İstatistik ve Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (Insee) kadın cinayetlerine ilişkin Fransa Adalet Bakanlığı ile hazırladığı rapordaki son rakamlar açıklandı.

2022 yılının başından bu yana Fransa’da toplam 121 kadın cinayete kurban gitti. Her iki günde bir kadının öldürüldüğü ülkede, öldürülen kadınlardan 86’sı kendi evlerinde saldırıya uğrarken bunlardan 54’ünün şiddet içeren bir ilişkilerinin olduğu ya da ayrılma nedeniyle öldürüldüğü bildirildi.

Öldürülen kadınların yüzde 63’ü anne

Hayatını kaybeden kadınların 63’ünün anne olduğu bunlardan 6’sının ise çocuklarıyla birlikte öldürüldüğü ortaya çıktı. Katledilen kadınlardan 2’sinin ise 5 ve 8 aylık hamile olduğu kayıtlara geçti. 2022 yılında Fransa’da işlenen kadın cinayetleri yüzünden 129 çocuk öksüz kalırken, 36 çocuğun annesi gözlerinin önünde öldürüldü.

Onclick Popunder

Her yıl 94 bin kadın cinsel saldırıya uğruyor

Fransa’da yılın başından bu yana şiddet nedeniyle 30 kadın intihar etti, 11 kadın ise intihara teşebbüs etti. Her yıl 94 bin kadın cinsel saldırıya uğruyor. Büyük şehirlerde 25 bin kadın katılımcı ile düzenlenen anketlere göre her 2 kadından birinin cinsel saldırıya uğradığı kaydedildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz