Fransa’da kısmi sokağa çıkma yasağı başladı: Belgeyi buradan indirin!

Reklam

Fransa’da sokağa çıkma yasağının uygulandığı 17 Ekim’den itibaren akşam 21 ile sabah 6 arasında sokağa çıkma durumunda taşınması mecburi hale getirilen resmi belge belli oldu.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un hafta içi ilan ettiği kısmi sokağa çıkma yasağının detayları belli oldu. Yasağın ilan edildiği 9 bölgede akşam 21 ile sabah 6 arasında dışarı çıkacakların indirmesi gereken belge de yayınlandı.

Hükümetten yapılan açıklamada, 17 Ekim’den itibaren en az 4 hafta olarak uygulanacak yasakta 21-06 arasında sokağa sadece geçerli bir nedeni olanlar çıkabilecek.

Sokağa çıkma yasağında, sağlık sorunu, profesyonel sebep, gece kalkan tren veya uçak yolculuğu, kendisine muhtaç olan bir yakına ziyaret ve evin yakınında evcil hayvan gezdirmenin istisnai sebepler.

Evden çıkan herkes bu formu doldurmak zorunda

Bu nedenlerle evinden çıkan herkesin ise İçişleri Bakanlığı’nın sitesinde yayınlanan formu doldurarak yanına alması gerekecek. Polis durdurduğunda bu formu göstermesi gerekecek.

135 Euro ceza var

Evden çıkışını haklı olarak ispat edemeyenler ilk başta 135, daha sonra ise 500 euro para cezasına çarptırılacak. Üçüncü ihlalde ise ceza 3 bin 500 Euro’ya çıkacak.

Ile de France’ın yanı sıra Grenoble, Lille, Lyon, Aix-Marseille, Rouen, Toulouse, Montpellier bölgelerinde akşam 21’den sabah 6’ya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Belgeyi Artı33 Market Facebook grubuna üye olarak indirebilirsiniz. Artı33 Market Facebook grubuna üye olmak için: https://www.facebook.com/groups/arti33market/

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz