Fransa’da kocamdan boşandım deyip CAF’ı dolandıran kadın bakın yakayı nasıl ele verdi

Reklam

Fransa’da kocamdan boşandım diyerek Aile Yardım Fonu’nu (CAF)  dolandırmaya çalışan bir kadın yakayı ele verdi. Versailles Mahkemesi’nde görülen davada suçlu bulunan kadın 4 ay hapis 18 bin Euro da para cezasına çarptırıldı.

Paris’in güney batısındaki Guyancourt’da meydana gelen olayda, 31 yaşındaki kadının 2011 ile 2014 yılları arasında CAF’tan yalan bilgilerle 24 bin Euro haksız kazanç elde ettiği ortaya çıktı.

Ayrı yaşıyoruz dedi, oturum kartı için adama ‘attestation’ verdi

Olayın 3 çocuk annesi kadının CAF’a kocasından boşandığını bildirerek RSA’ya başvurmasıyla başladığı kaydedildi. Aynı zamanda da Guyancourt belediyesinde çalıştığı belirtilen kadına CAF ek gelir olarak aylık 700 Euro RSA yardımı bağladı.  Ancak 2014 yılında adamın oturum kartı için yaptığı başvuru ile gerçek ortaya çıktı. Adam, oturduğu adres olarak kadının evini göstermesi özerine polis kadının evine baskın düzenledi. Yapılan araştırmada adamın gerçekten kadınla aynı evde oturduğu tespit edildi.

-Reklam-

Kadın suçlamaları reddetti

Mahkemede suçlamaları kabul etmeyen kadın, eski eşine aynı evde oturduğu ile ilgili yazdığı belgeyi adamın isteği üzerine yazdığını söyledi. Ancak 2009’dan beri adamdan ayrı yaşadığını bildirdi. Bölgede tek tanıdığının esi kocası olduğunu ve çocuklarını görmek için bazen eski eşinin kendisini ziyaret ettiğini savundu.

Hapis cezası aldı, parayı geri ödeyecek

Ancak kadının açıklamaları hakimi ikna etmeye yetmedi. Mahkeme kararında 3 çocuk annesi kadını 4 ay tecilli hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca aldığı toplam 24 bin Euroluk yardımın da 18 bin Euro’sunu da geri ödemeye hükmetti.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz