Fransa’da Mayıs ayında kim ne kadar yardım alacak?

Fransa'da Mayıs ayında kim ne kadar yardım alacak?
Reklam

Fransa’da Mayıs ayı itibariyle milyonlarca aileye yardım yapılacak. Peki bu yardımdan kimler faydalanabiliyor? İşte detaylar: 

Fransa‘da yardımın detayları belli oldu. Hükümet yaşanan koronavirüs krizi sonrası dar gelirli ailelere yardım için kesenin ağzını açtı. Başbakan Édouard Philippe‘in 1 milyar Euro ayrıldığını belirttiği yardımlar, 4 milyondan fazla aileye ödenecek.

Kimler Faydalanabiliyor?

CAF tarafından ödenecek yardımdan ilk süreçte azami dayanışma yardımı RSA alanlar ve işsizlik parası chomage hakkı bitmiş olanlara işsizlik kurumu Pole Emploie tarafından ödenen ASS alanlar yararlanıyor. Bu kişilerin yanı sıra konut yardımı (APL) alan milyonlarca çocuklu ailelere de yardım yapılacak.

Yardım Miktarı Ne Kadar?

RSA ve ASS yardımı alanlar her hane ve kişi için belirlenen yardım miktarı 150 euro. Bu ailelere her çocuk başı da 100 euro ödenecek. Böylece çocuğu olan bir aile 450 Euro yardım almış olacak.

Öte yandan bu şartları karşılamayan ancak konut yardımı alan milyonlarca aile de yardımdan faydalanabilecek. Bu ailelere ise çocuk başı 100 Euro ödenecek. Yine 3 çocuklu bir aile 250 Euro konut yardımı alıyorsa, bir kereye mahsus 300 Euro da acil yardımdan faydalanacak.

Yardımdan Faydalanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Fransa’da yardım hak sahiplerine otomatik olarak ödenecek. Ayrıca hiçbir işlem yapmaya gerek yok.

Yardım Ne Zaman Ödenecek?

15 Mayıs’tan itibaren milyonlarca aileye yardım ödenecek.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz