Fransa’da Mercedes ve BMW kullananlar dikkat!

Reklam

Alman otomotiv üreticisi Mercedes, 2017 yılından beri Fransa’da kullanılan bazı model araçlarını geri çağırdı. BMW ise frenlerde kaynaklanan bir hata nedeniyle bazı modelleri geri çağırdığını duyurdu.

Fransa’da 2017’den bu yana satılan Mercedes GLS ve GLE otomobilleri, yangın riski nedeniyle geri çağrılıyor. Bu geri çağırma, yangın riski tespit edilen araçlar için geçerli olduğu söylendi.

Fransa’da satılan araçlar için geçerli

Avrupa Birliği Hızlı Bilgi Değişim Sistemi (Rapex), Almanya’da üretilen ve Fransa’da satılan GLS ve GLE modelleri arasında yangın riski tespit edildiğini açıkladı.

Onclick Popunder

Mercedes, bu modelleri tanımlamak için kendi web sitesinde özel bir sekme oluşturduğunu duyurdu. Kullanıcılar, araç plakalarını girmek suretiyle araçlarının geri çağrılma durumunu kontrol edebilirler. Ayrıca, tam referans numarası da (H1GLE e12007/461885*00 ile *18 arasında) geri çağırılan araçları tanımlamak için kullanılabilir.

Yangın riski nedeniyle geri çağrıldı

Konuyla ilgili açıklama yapan Rapex, “Geri çağrılan araçlarda yolcu koltuğunun altındaki 48V toprak bağlantısı montaj işlemi sırasında gevşemiş olduğunu tespit edilmiştir. Bu durumunda toprak bağlantısının aşırı ısınmasına ve yangın tehlikesine neden olabileceğine karar verilmiştir” açıklaması yapıldı.

Mercedes, geri çağırma süreciyle ilgili olarak, kullanıcıların araçlarını en yakın bayiye getirerek gerekli kontrollerin ve düzeltmelerin yaptırması gerektiğini bildirdi.

Fren hatası nedeniyle geri çağrılan BMW modelleri

Fransa’da hükümetin resmi sitesi RappelConso,ülkede kullanılan binşerce BMW otomobil modelinin fren sistemindeki bir arıza nedeniyle geri çağrıldığını bildirdi.

Hangi modeller etkilendi?

9 Haziran 2022 ile 27 Ocak 2024 tarihleri ​​arasında satılan ve fren arızasından etkilenen modeller şunlardır: i5, 5 i7, 7, 2, iX1, X1, X5, X6, X7,XM, X5M, X6M.

Aralık ayında da Fransız otomotiv üreticisi Peugeot, fren sistemindeki önemli bir hatadan dolayı Fransa’da kullanılan 143 bin aracı geri çağırmıştı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz