Fransa’da sosyal konut HLM’ler belirlenen tavan ücretleri artırıldı: İşte yeni rakamlar

Reklam

Fransa’da sosyal konut HLM’e de oturmak için belirlene ücretler, 2024 itibariyle yeniden düzenlendi. Yapılan açıklamada, HLM için yıllık gelir miktarı artırıldı.

Fransa’da sosyal konutlarda oturmak için belirlenen tavan fiyatlar artırıldı.

Paris’te çocuksuz bir aile için belirlenen tavan ücret 26 bin 044 Euro’ya yükseltildi. Diğer bölgelerde ise bu oran 22 bin 642 Euro’ya artırıldı. Bir çocuklu bir aile için Paris ve çevresinde 38 bin 928, iki çocuklu bir aile için belirlene tavan ücret ise 51 bin 025 Euro oldu.

Onclick Popunder

Ülke genelinde tavan ücret arttı

Ile de France bölgesi dışındaki bölgeler için ise HLM’e başvurmak için bir çocuklu bir aile için tavan ücret 30 bin 238 Euro, 2 çocuklu bir aile için ise 36 bin 362 Euro’ya yükseltildi.

PLS için de oranlar arttı

Öte yandan geliri HLM için yüksek ancak şahıs evi kiralamak için ise düşük olanlara yönelik inşa edilen sosyal lojman PLS’ler için belirlene tavan cüretler ise şu şekilde:

Buna göre Paris’te çocuksuz bir aile için belirlenen tavan ücret 33 bin 857 Euro oldu. Diğer bölgelerde ise bu oran 29 bin 435 Euro’ya yükseltildi. Bir çocuklu bir aile için Paris ve çevresinde 50 bin 603, iki çocuklu bir aile için belirlene tavan ücret ise 66 bin333 Euro oldu.

Ile de France bölgesi dışındaki bölgeler için ise bir çocuklu bir aile için tavan ücret 39 bin 209 Euro oldu.

HLM konutları için nereye başvurulur?

HLM konutları için ilk başvuru veya dosyanızı yenilemek istiyorsanız Demand-logement-social.gouv.fr sitesinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ancak 33 departmanın başka bir kayıt sistemini tercih ettiğini lütfen unutmayın. Ancak tüm bağlantıları bu hükümet sitesinde bulabilirsiniz.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz